Usługi przeprowadzkowe Usługi relokacyjne Porady dla przeprowadzających się Magazynowanie Zapytanie ofertowe Kontakt
 
Dla działów HR i administracji
English version


Jeżeli przeprowadzasz się
po raz pierwszy...   

 

Dobrze jest zaplanować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Wiemy jednak dobrze, że życie we współczesnym, szybkim świecie nie zawsze nam na to pozwoli. Dobra firma przeprowadzkowa powinna posiadać wystarczającą ilość ludzi i sprzętu, aby móc zorganizować Twoje przesiedlenie w krótkim czasie.

Gdy przeprowadzasz się za granicę...

Najłatwiej jest zaplanować wszystko w odwrotnej kolejności. Pomyśl co trzeba będzie przygotować w miejscu, w którym będzie Twój nowy dom. Znajdź mieszkanie, szkołę i przedszkole dla dzieci. Sprawdź, czy nowy dom jest wystarczająco duży, aby zmieściły się w nim wszystkie Twoje meble i sprzęt gospodarstwa domowego. A może konieczne będzie magazynowanie części dobytku?

Upewnij się, że Twoje pozwolenia na pracę, wszystkie dokumenty legalizujące pobyt Twojej rodziny będą gotowe na czas.

Pamiętaj, że sezon letni, po zakończeniu roku szkolnego, to najbardziej popularny okres dla przeprowadzek. Upewnij się że firma, którą wybrałeś posiada wystarczającą ilość sprzętu i zatrudnia odpowiednia liczbę pracowników, aby Twoja przeprowadzka przebiegła sprawnie i bezproblemowo nawet w tym najbardziej gorącym okresie.

Gdy przeprowadzasz się lokalnie...

Wbrew pozorom przeprowadzka na inna ulicę czy do innego miasta również wymaga wcześniejszego, starannego zaplanowania. Popytaj wśród znajomych, sąsiadów, może wskażą Ci firmę, która posiada doświadczenie w przeprowadzkach krajowych. Spotkaj się z przedstawicielem firmy w Twoim domu, pozwól mu obejrzeć wszystkie rzeczy, które chcesz przewieźć. Poproś o pisemną ofertę na usługę, szczegółowo opisującą zakres prac. Sprawdź czy otrzymana oferta zawiera wszystko, o co prosiłeś.

Upewnij się czy firma posiada odpowiednie materiały pakowe, aby zabezpieczyć Twoje cenne sprzęty, antyczne meble i wartościowe obrazy. Czy transport Twojego mienia będzie odbywał się w odpowiednio do tego typu ładunków przygotowanej ciężarówce? Czy Twoje kwiaty nie ulegną zniszczeniu podczas przeprowadzki? Czy Twoja bogata kolekcja win nie zamarznie po drodze?...

Na kilka dni przed planowaną datą przeprowadzki poproś o dostarczenie kilku kartonów, abyś sam mógł spakować niektóre rzeczy osobiste, cenne przedmioty i dokumenty.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową...

Nie ufaj reklamie. Popytaj wśród znajomych, sąsiadów, kolegów w pracy i skorzystaj z ich doświadczenia. Dla porównania zamów trzy oferty cenowe od renomowanych firm. Pamiętaj, że aby przedstawić indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb i wymogów a także specyfiki rzeczy, każda firma powinna wysłać swojego przedstawiciela, aby spotkał się z Tobą w Twoim domu i zobaczył wszystkie rzeczy, które planujesz przewieźć. Przeczytaj otrzymane oferty uważnie i porównaj je. Sprawdź czy wszystkie zawierają ten sam zakres usług, czy zakładają zbliżoną wielkość przesyłki.

A może jedna z firm jest zdecydowanie tańsza, bo jej pracownik dokonujący oględzin Twojego domu nie zanotował kilku znaczących szczegółów?

Poproś o referencje. Sprawdź je. Jeżeli wyjeżdżasz za granicę, upewnij się czy firma ma doświadczenie w organizowaniu przeprowadzek międzynarodowych. Czy posiada znak jakości FIDI FAIM przyznawany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Firm Przeprowadzkowych FIDI?

Zapytaj o przepisy celne kraju, do którego się udajesz. Czego nie możesz zabrać, czy na pewno nie będziesz musiał płacić cła za swoje rzeczy?

Poproś abyś przed przeprowadzką mógł spotkać się z przedstawicielem ekipy pakującej. Wskaż mu rzeczy, które są dla Ciebie szczególnie ważne. Nie bój się zadawać pytań, ale zaufaj doświadczeniu profesjonalistów.

Upewnij się, kto zajmie się Twoją przesyłką w miejscu przeznaczenia. Bądź ostrożny, jeśli firma reklamuje się jako lokalny oddział globalnej organizacji. To, że posiada ona swoją siostrzaną firmę właśnie w kraju do którego jedziesz, wcale nie musi znaczyć, że to dobry partner. Ale firma w Polsce nie ma wyboru, będzie musiała zlecić jej obsługę Twojej przesyłki, bo są członkami tej samej organizacji. Musisz być przekonany, że spośród wielu firm przeprowadzkowych istniejących w kraju, do którego jedziesz, została wybrana najlepsza dla potrzeb konkretnej, Twojej, przesyłki.

Zapytaj również o zakres usług dodatkowych związanych z przeprowadzką: w Twoim dotychczasowym miejscu zamieszkania jak sprzątanie domu, przekierowanie poczty, zamknięcie konta bankowego, lub w kraju przeznaczenia - wycieczki orientacyjne, pomoc w znalezieniu domu czy szkoły dla dziecka. I wiele innych.

Reasumując - postaraj się dokonać dobrego wyboru. Pamiętaj, że im większa jest Twoja rodzina, im więcej rzeczy przewozisz, tym ważniejsze jest, abyś powierzył swoją przeprowadzkę zaufanej firmie. My w Universal Express wierzymy, że możemy zaoferować Ci to, co dla Ciebie najważniejsze - profesjonalny i o szerokim zakresie serwis w kraju i pewność, że Twoja przesyłka trafi w ręce zaufanego, wybranego przez nas dla Ciebie, najlepszego partnera w kraju przeznaczenia. Zupełnie tak samo, jak Ty - mamy wolny wybór i zapewniamy, że wybierzemy to, co dla Ciebie najlepsze.


Jeżeli już się przeprowadzałeś...

Jeżeli już wcześniej kilkakrotnie się przeprowadzałeś, wiesz już na pewno, na co zwrócić szczególną uwagę a czego unikać.

Nie ufaj firmom światowym, które posiadają oddziały w wielu krajach. Rozwiązania globalne niekoniecznie sprawdzą się na rynkach lokalnych. Pamiętaj, że każda przeprowadzka jest inna, tak jak rożne są rodziny i wyposażenie ich domów. Potrzebujesz firmy, która wybierze najlepsze rozwiązanie dla tej właśnie, Twojej przeprowadzki.

Rynek usług przeprowadzkowych zmienia się i wciąż rozwija. Teraz możesz i powinieneś oczekiwać więcej od swojej firmy przeprowadzkowej - pełnego zakresu usług relokacyjnych. Pomocy we wszystkich czynnościach związanych z przenoszeniem swojego miejsca zamieszkania. Nawet zanim jeszcze podejmiesz decyzję o rozpoczęciu pracy w innym kraju, firma przeprowadzkowa może zorganizować dla Ciebie i Twojej rodziny profesjonalną wycieczkę orientacyjną, która pomoże Ci upewnić się, że nowe miejsce jest odpowiednie, abyście mogli rozpocząć życie. A gdy nowa lokalizacja Ci się spodoba, możemy zaoferować Ci pomoc w znalezieniu domu, szkoły, opiekunki dla dzieci... Gdy podejmiesz decyzję o przeprowadzce zajmiemy się również zamknięciem wszystkich spraw w dotychczasowym miejscu zamieszkania - sprzątaniem domu, przekierowaniem poczty itp... Oferujemy również wypożyczenie mebli, jeżeli zdecydujesz się pozostać w starym domu do momentu, gdy Twoje własne rzeczy dotrą do miejsca przeznaczenia.

Co jeszcze możemy zrobić, aby Twoja relokacja przebiegła sprawnie i bezstresowo dla Ciebie i Twojej rodziny? Sprawdź i odezwij się do nas...